ThundeRobot Thor ZPF25F240 24.5″ Fast IPS 280Hz Gaming Monitor
  • Screen Size: 24.5 inches
  • Resolution: Full HD (1920×1080)
  • Panel Type: IPS
  • Panel Manufacture: AUO
  • Brightness: 400 cd/m2
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Refresh Rate: 280Hz (OC)
  • Response Time: 1ms
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Viewing Angles: 178° H / 178° V
  • Screen Coating: Anti-glare
  • HDR: HDR 10, (supports HDR 400 but has not been certified)
Warranty: 3 Years
Original price was: ৳ 22,900.00.Current price is: ৳ 19,999.00.
Out of stock
Out of stock
15 People watching this product now!
  • Pick up from the Gadget Nova Multiplan Branch
You can buy this product from our Multiplan Store.
  • Courier home delivery
Our courier will deliver to the specified address
1-3 Days
70-130TK
Description
Display & Visuals
Feature Details
Screen Size 24.5 inches
Resolution Full HD (1920×1080)
Panel Type IPS
Brightness 400 cd/m2
Contrast Ratio 1000:1
Refresh Rate 280Hz (OC)
Response Time 1ms
Aspect Ratio 16:9
Viewing Angles 178° H / 178° V
Screen Coating Anti-glare
HDR No
Connectivity & Installation
Feature Details
HDMI Ports 2 (240Hz)
DisplayPort 1 (280Hz – over clocked)
Audio Jack Yes
Mounting Options VESA 100mm*100mm or Stand
Adjustments Tilt (Front 5°±2° ~ Rear 20°±2°)
Design & Build
Color Black
Dimensions 557mm(W) *192mm(D)*400mm(H)